NUTRIENTUL SA

Activă

1091 Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă

NUTRIENTUL SA (CUI 108046) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Sat Palota Com. Sântandrei, BIHOR, înregistrată la 26 noiembrie 1992, cu activitatea principală „fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă” (CAEN 1091).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 227.022.496 lei, profit net de 2.760.497 lei, datorii de 140.202.473 lei, capitaluri proprii de 144.497.476 lei, 150 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 75 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

75

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

75 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
1.22%
Lichiditate
1.06 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

227.022.496lei

Venituri totale

230.230.221lei

Rezultat net

2.760.497lei

Datorii

140.202.473lei

Capitaluri proprii

144.497.476lei

Capital de lucru

8.367.143lei

Salariați

150

Cifră de afaceri pe salariat

1.513.483lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1991000248053
Data înregistrării
26 noiembrie 1992

Activitate și sediu

Activitate principală
1091 — Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă
Sediu social
JUD. BIHOR, SAT PALOTA COM. SÂNTANDREI, STR. CIMPULUI, NR.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+29%
Profitul, față de anul trecut
-33,5%
Creștere anuală compusă
+7,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

75clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate49.58%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.06 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate1.22%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare48.11%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință29.03%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA75200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate142.846.980lei
I2Active circulante148.569.616lei
I3Stocuri48.397.171lei
I4Creanțe99.032.663lei
I5Casa și conturi la bănci1.139.782lei
I6Cheltuieli în avans259.198lei

Pasiv

I7Datorii140.202.473lei
I8Venituri în avans6.975.845lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri144.497.476lei
I11Capital subscris vărsat2.455.113lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă227.022.496lei
I14Venituri totale230.230.221lei
I15Cheltuieli totale226.525.920lei
I16Profit brut3.704.301lei
I18Profit net2.760.497lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați150

Indicatori · 2025

Marjă netă1,22%
Marjă brută1,63%
Rentabilitatea capitalurilor1,91%
Rentabilitatea activelor0,95%
Grad de îndatorare48,11%
Lichiditate curentă1,06
Cifră de afaceri pe salariat1,51 mil.lei
Fond de rulment8.367.143lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
29,03%
Creștere anuală compusă
7,83%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1091 Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă

Cele mai nou înregistrate în județul Bihor

Întrebări despre NUTRIENTUL SA

Ce cifră de afaceri are NUTRIENTUL SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 227.022.496 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.760.497 lei.
NUTRIENTUL SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus NUTRIENTUL SA?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are NUTRIENTUL SA?
150 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are NUTRIENTUL SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 140.202.473 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are NUTRIENTUL SA?
75 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
NUTRIENTUL SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are NUTRIENTUL SA?
Activitatea principală este CAEN 1091 — Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .