PROD VIS IMPEX SRL

Activă

1610 Tăierea şi rindeluirea lemnului

PROD VIS IMPEX SRL (CUI 10761513) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Vişeu de Sus, MARAMUREŞ, înregistrată la 8 iulie 1998, cu activitatea principală „tăierea şi rindeluirea lemnului” (CAEN 1610).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 7.781.771 lei, profit net de 316.094 lei, datorii de 1.567.783 lei, capitaluri proprii de 5.496.284 lei, 11 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 87 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

87

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

87 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-2.82%
Profitabilitate
4.06%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

7.781.771lei

Venituri totale

8.922.983lei

Rezultat net

316.094lei

Datorii

1.567.783lei

Capitaluri proprii

5.496.284lei

Capital de lucru

2.484.192lei

Salariați

11

Cifră de afaceri pe salariat

707.434lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J24/573/1995
Data înregistrării
8 iulie 1998

Activitate și sediu

Activitate principală
1610 — Tăierea şi rindeluirea lemnului
Sediu social
JUD. MARAMUREŞ, ORŞ. VIŞEU DE SUS, STR. BOGDAN VODĂ, NR.48A

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-2,8%
Profitul, față de anul trecut
-51,6%
Creștere anuală compusă
+11,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

87clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate77.81%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate2.58 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate4.06%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare22.19%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-2.82%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA87200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.012.092lei
I2Active circulante4.051.975lei
I3Stocuri1.270.006lei
I4Creanțe1.400.723lei
I5Casa și conturi la bănci1.381.246lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.567.783lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri5.496.284lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă7.781.771lei
I14Venituri totale8.922.983lei
I15Cheltuieli totale8.534.247lei
I16Profit brut388.736lei
I18Profit net316.094lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați11

Indicatori · 2025

Marjă netă4,06%
Marjă brută5%
Rentabilitatea capitalurilor5,75%
Rentabilitatea activelor4,47%
Grad de îndatorare22,19%
Lichiditate curentă2,58
Cifră de afaceri pe salariat707.434lei
Fond de rulment2.484.192lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-2,82%
Creștere anuală compusă
11,2%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1610 Tăierea și rindeluirea lemnului

Cele mai nou înregistrate în județul Maramureș

Întrebări despre PROD VIS IMPEX SRL

Ce cifră de afaceri are PROD VIS IMPEX SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 7.781.771 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 316.094 lei.
PROD VIS IMPEX SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PROD VIS IMPEX SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are PROD VIS IMPEX SRL?
11 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PROD VIS IMPEX SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.567.783 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PROD VIS IMPEX SRL?
87 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PROD VIS IMPEX SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PROD VIS IMPEX SRL?
Activitatea principală este CAEN 1610 — Tăierea şi rindeluirea lemnului.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .