MOTEXCO SRL

Activă

1421 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte

MOTEXCO SRL (CUI 10727872) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Iaşi, IAŞI, înregistrată la 29 iunie 1998, cu activitatea principală „fabricarea articolelor de îmbrăcăminte” (CAEN 1421).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 158.012.069 lei, profit net de 18.826.520 lei, datorii de 43.940.474 lei, capitaluri proprii de 42.384.757 lei, 389 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 87 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

87

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

87 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-3.92%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

158.012.069lei

Venituri totale

170.041.377lei

Rezultat net

18.826.520lei

Datorii

43.940.474lei

Capitaluri proprii

42.384.757lei

Capital de lucru

31.916.594lei

Salariați

389

Cifră de afaceri pe salariat

406.201lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1998000642227
Data înregistrării
29 iunie 1998

Activitate și sediu

Activitate principală
1421 — Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
Sediu social
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, CAL. CHIŞINĂULUI, NR.29B, CLĂDIREA C2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-3,9%
Profitul, față de anul trecut
+6,9%
Creștere anuală compusă
+12,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

87clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate49.29%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.73 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate11.91%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare51.09%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință-3.92%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA87200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate10.142.225lei
I2Active circulante75.857.068lei
I3Stocuri58.396.700lei
I4Creanțe7.741.443lei
I5Casa și conturi la bănci9.031.859lei
I6Cheltuieli în avans328.638lei

Pasiv

I7Datorii43.940.474lei
I8Venituri în avans2.700lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri42.384.757lei
I11Capital subscris vărsat11.302.100lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă158.012.069lei
I14Venituri totale170.041.377lei
I15Cheltuieli totale148.042.293lei
I16Profit brut21.999.084lei
I18Profit net18.826.520lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați389

Indicatori · 2025

Marjă netă11,91%
Marjă brută13,92%
Rentabilitatea capitalurilor44,42%
Rentabilitatea activelor21,89%
Grad de îndatorare51,09%
Lichiditate curentă1,73
Cifră de afaceri pe salariat406.201lei
Fond de rulment31.916.594lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-3,92%
Creștere anuală compusă
12,93%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1421 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte

Cele mai nou înregistrate în județul Iași

Întrebări despre MOTEXCO SRL

Ce cifră de afaceri are MOTEXCO SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 158.012.069 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 18.826.520 lei.
MOTEXCO SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MOTEXCO SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are MOTEXCO SRL?
389 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MOTEXCO SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 43.940.474 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MOTEXCO SRL?
87 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MOTEXCO SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MOTEXCO SRL?
Activitatea principală este CAEN 1421 — Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .