EDENRED ROMANIA SRL

Activă

6612 Activităţi de intermediere a tranzacţiilor financiare

EDENRED ROMANIA SRL (CUI 10696741) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 4 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 22 iunie 1998, cu activitatea principală „activităţi de intermediere a tranzacţiilor financiare” (CAEN 6612).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 255.281.673 lei, profit net de 180.981.123 lei, datorii de 594.786.779 lei, capitaluri proprii de 327.207.083 lei, 157 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 77 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

77

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

77 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-8.87%
Îndatorare
64.43%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

255.281.673lei

Venituri totale

371.328.084lei

Rezultat net

180.981.123lei

Datorii

594.786.779lei

Capitaluri proprii

327.207.083lei

Capital de lucru

213.117.361lei

Salariați

157

Cifră de afaceri pe salariat

1.625.998lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1998005659400
Data înregistrării
22 iunie 1998

Activitate și sediu

Activitate principală
6612 — Activităţi de intermediere a tranzacţiilor financiare
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, CAL ŞERBAN VODĂ, NR.133

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-8,9%
Profitul, față de anul trecut
-8,6%
Creștere anuală compusă
+4,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

77clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate35.44%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.36 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate70.89%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare64.43%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință-8.87%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA77200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate115.255.901lei
I2Active circulante807.904.140lei
I3Stocuri2.657.347lei
I4Creanțe37.136.506lei
I5Casa și conturi la bănci9.246.989lei
I6Cheltuieli în avans236.563lei

Pasiv

I7Datorii594.786.779lei
I8Venituri în avans955.887lei
I9Provizioane446.855lei
I10Capitaluri327.207.083lei
I11Capital subscris vărsat52.354.536lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă255.281.673lei
I14Venituri totale371.328.084lei
I15Cheltuieli totale159.270.871lei
I16Profit brut212.057.213lei
I18Profit net180.981.123lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați157

Indicatori · 2025

Marjă netă70,89%
Marjă brută83,07%
Rentabilitatea capitalurilor55,31%
Rentabilitatea activelor19,6%
Grad de îndatorare64,43%
Lichiditate curentă1,36
Cifră de afaceri pe salariat1,63 mil.lei
Fond de rulment213.117.361lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-8,87%
Creștere anuală compusă
4,9%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea K · Intermedieri financiare și asigurări

6612 Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre EDENRED ROMANIA SRL

Ce cifră de afaceri are EDENRED ROMANIA SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 255.281.673 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 180.981.123 lei.
EDENRED ROMANIA SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus EDENRED ROMANIA SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are EDENRED ROMANIA SRL?
157 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are EDENRED ROMANIA SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 594.786.779 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are EDENRED ROMANIA SRL?
77 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
EDENRED ROMANIA SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are EDENRED ROMANIA SRL?
Activitatea principală este CAEN 6612 — Activităţi de intermediere a tranzacţiilor financiare.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .