SANDU SON COMPANY SRL

Activă

4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

SANDU SON COMPANY SRL (CUI 10390750) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Baia Mare, MARAMUREŞ, înregistrată la 1 aprilie 1998, cu activitatea principală „comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare” (CAEN 4712).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 8.590.326 lei, profit net de 675.762 lei, datorii de 2.649.988 lei, capitaluri proprii de 2.192.516 lei, 11 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 84 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

84

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

84 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-2.52%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

8.590.326lei

Venituri totale

8.617.359lei

Rezultat net

675.762lei

Datorii

2.649.988lei

Capitaluri proprii

2.192.516lei

Capital de lucru

1.516.805lei

Salariați

11

Cifră de afaceri pe salariat

780.939lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J24/215/1998
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J1998000215245
Data înregistrării
1 aprilie 1998

Activitate și sediu

Activitate principală
4712 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Sediu social
JUD. MARAMUREŞ, MUN. BAIA MARE, STR. ELECTROLIZEI, NR.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-2,5%
Profitul, față de anul trecut
+22,8%
Creștere anuală compusă
+36,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

84clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate45.38%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.57 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate7.87%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare54.85%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință-2.52%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA84200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate664.311lei
I2Active circulante4.166.793lei
I3Stocuri3.825.047lei
I4Creanțe307.160lei
I5Casa și conturi la bănci34.586lei
I6Cheltuieli în avans11.400lei

Pasiv

I7Datorii2.649.988lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri2.192.516lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă8.590.326lei
I14Venituri totale8.617.359lei
I15Cheltuieli totale7.840.100lei
I16Profit brut777.259lei
I18Profit net675.762lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați11

Indicatori · 2025

Marjă netă7,87%
Marjă brută9,05%
Rentabilitatea capitalurilor30,82%
Rentabilitatea activelor13,99%
Grad de îndatorare54,85%
Lichiditate curentă1,57
Cifră de afaceri pe salariat780.939lei
Fond de rulment1.516.805lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-2,52%
Creștere anuală compusă
36,8%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

Cele mai nou înregistrate în județul Maramureș

Întrebări despre SANDU SON COMPANY SRL

Ce cifră de afaceri are SANDU SON COMPANY SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 8.590.326 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 675.762 lei.
SANDU SON COMPANY SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SANDU SON COMPANY SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are SANDU SON COMPANY SRL?
11 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SANDU SON COMPANY SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.649.988 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SANDU SON COMPANY SRL?
84 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SANDU SON COMPANY SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SANDU SON COMPANY SRL?
Activitatea principală este CAEN 4712 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .