TERRA GAZ CONSTRUCT SRL
Activă4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TERRA GAZ CONSTRUCT SRL (CUI 10376216) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Otopeni Orş. Otopeni, ILFOV, înregistrată la 30 martie 1998, cu activitatea principală „lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (CAEN 4100).
A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 615.484.710 lei, profit net de 126.988.406 lei, datorii de 339.781.521 lei, capitaluri proprii de 191.339.491 lei, 477 de salariați.
Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 83 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.
Din bilanțul depus pe 2025
Toți cei 18 ani, cu grafice și indicatori →Scor de risc · clasa A
Risc foarte scăzut
83 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.
- Îndatorare
- 62.29%
- Lichiditate
- 1.22 x
Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul
Cifra de afaceri
615.484.710lei
Venituri totale
654.981.224lei
Rezultat net
126.988.406lei
Datorii
339.781.521lei
Capitaluri proprii
191.339.491lei
Capital de lucru
75.030.612lei
Salariați
477
Cifră de afaceri pe salariat
1.290.324lei
Identitate și situație fiscală
ANAF, Registrul comerțului
În registrul comerțului
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Tip entitate
- SRL
- Stare
- Activă
- Nr. registrul comerțului
- J2010000041237
- Data înregistrării
- 30 martie 1998
Activitate și sediu
- Activitate principală
- 4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- Sediu social
- JUD. ILFOV, SAT OTOPENI ORŞ. OTOPENI, STR. ION MIHALACHE, NR.3
Situație fiscală
TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.
Date de contact și reprezentanți
Declarații fiscale, registru, surse publice
Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali
Situații financiare
Ministerul Finanțelor
Evoluția firmei
2008–2025, în lei
Cifra de afaceri și profitul
Salariați
- Cifra de afaceri, față de 2024
- +36,9%
- Profitul, față de anul trecut
- -0,7%
- Creștere anuală compusă
- +20,2%
Cifra de afaceri
Venitul din activitatea de bază.
Profitul sau pierderea
Rezultatul net al exercițiului.
Active totale
Imobilizate plus circulante.
Datorii
Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.
Capitaluri proprii
Ce rămâne acționarilor după datorii.
Salariați
Numărul mediu din cursul anului.
Cifra de afaceri pe salariat
Cât produce, în medie, un angajat.
Risc, 2025
Risc foarte scăzut
Ce l-a dat
- Solvabilitate35.08%
Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.
- Lichiditate1.22 x
Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.
- Profitabilitate20.63%
Marjă netă ridicată.
- Îndatorare62.29%
Îndatorare ridicată.
- Tendință36.9%
Creștere puternică a cifrei de afaceri.
- Istoricul rezultatelor0 ani
Fără pierderi în anii analizați.
Evoluția scorului
2008–2025, exercițiu cu exercițiuApasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.
18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială
Activ
Pasiv
Contul de profit și pierdere
Indicatori · 2025
Cifra de afaceri în timp
- Creștere în ultimul an
- 36,9%
- Creștere anuală compusă
- 20,15%
Acționari și asociați
Citite cu AI din actele firmei
Cine deține firma, cu procentele
Datorii la bugetul de stat
ANAF, listele de restanțe
Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric
Achiziții publice
SICAP
Contractele publice, cu clienții și valorile lor
Licențe și autorizații
ARR, ANRE
Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor
Activități CAEN autorizate
Registrul comerțului
Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală
Dosare în instanță
Portalul instanțelor de judecată
Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei
Buletinul Procedurilor de Insolvență
BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele
Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență
Creditorii din insolvență
BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar
Cine are de luat bani de la firmă și cât
Monitorul Oficial
Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a
Actele publicate în Monitorul Oficial
Firme din același domeniu
Secțiunea F · Construcții
4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Cele mai nou înregistrate în județul Ilfov
- BAB EDIL CONSTRUCT S.R.L. CUI 55809492 · Orş. Buftea · înființată 06.11.2026SRL
- MDN RENOVĂRI S.R.L. CUI 55804509 · Sat Baloteşti Com. Baloteşti · înființată 05.11.2026SRL
- INM FAMILY S.R.L. CUI 55804592 · Sat Ciolpani Com. Ciolpani · înființată 05.11.2026SRL
- DSG GENERAL CONSTRUCT S.R.L. CUI 55807009 · Sat Zurbaua Com. Dragomireşti-Vale · înființată 05.11.2026SRL
- ASCEND UTILAJ S.R.L. CUI 55796759 · Orş. Voluntari · înființată 04.11.2026SRL
- WXT REAL ESTATE S.R.L. CUI 55790071 · Orş. Pantelimon · înființată 03.11.2026SRL
Întrebări despre TERRA GAZ CONSTRUCT SRL
- Ce cifră de afaceri are TERRA GAZ CONSTRUCT SRL?
- În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 615.484.710 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 126.988.406 lei.
- TERRA GAZ CONSTRUCT SRL mai este activă?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
- Câte bilanțuri a depus TERRA GAZ CONSTRUCT SRL?
- 18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
- Câți angajați are TERRA GAZ CONSTRUCT SRL?
- 477 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
- Ce datorii are TERRA GAZ CONSTRUCT SRL?
- În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 339.781.521 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
- Ce scor de risc are TERRA GAZ CONSTRUCT SRL?
- 83 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
- TERRA GAZ CONSTRUCT SRL este în insolvență?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
- Ce cod CAEN are TERRA GAZ CONSTRUCT SRL?
- Activitatea principală este CAEN 4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .