SCHUSTER ECOSAL SRL

Activă

3811 Colectarea deşeurilor nepericuloase

SCHUSTER ECOSAL SRL (CUI 10314515) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Sighişoara, MUREŞ, înregistrată la 13 martie 1998, cu activitatea principală „colectarea deşeurilor nepericuloase” (CAEN 3811).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 7.291.270 lei, profit net de 565.265 lei, datorii de 6.646.403 lei, capitaluri proprii de 5.284.849 lei, 38 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 78 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

78

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

78 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-8.55%
Lichiditate
1.23 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

7.291.270lei

Venituri totale

7.689.367lei

Rezultat net

565.265lei

Datorii

6.646.403lei

Capitaluri proprii

5.284.849lei

Capital de lucru

1.501.198lei

Salariați

38

Cifră de afaceri pe salariat

191.876lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J26/134/1998
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J1998000134267
Data înregistrării
13 martie 1998

Activitate și sediu

Activitate principală
3811 — Colectarea deşeurilor nepericuloase
Sediu social
JUD. MUREŞ, MUN. SIGHIŞOARA, STR. VIILOR, NR.82/B

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-8,6%
Profitul, față de anul trecut
-16,3%
Creștere anuală compusă
+0,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

78clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate36.12%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.23 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate7.75%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare45.42%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință-8.55%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA78200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate6.484.127lei
I2Active circulante8.147.601lei
I3Stocuri40.875lei
I4Creanțe6.658.417lei
I5Casa și conturi la bănci1.448.309lei
I6Cheltuieli în avans63.823lei

Pasiv

I7Datorii6.646.403lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane2.764.299lei
I10Capitaluri5.284.849lei
I11Capital subscris vărsat2.740.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă7.291.270lei
I14Venituri totale7.689.367lei
I15Cheltuieli totale7.031.694lei
I16Profit brut657.673lei
I18Profit net565.265lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați38

Indicatori · 2025

Marjă netă7,75%
Marjă brută9,02%
Rentabilitatea capitalurilor10,7%
Rentabilitatea activelor3,86%
Grad de îndatorare45,42%
Lichiditate curentă1,23
Cifră de afaceri pe salariat191.876lei
Fond de rulment1.501.198lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-8,55%
Creștere anuală compusă
0,56%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase

Cele mai nou înregistrate în județul Mureș

Întrebări despre SCHUSTER ECOSAL SRL

Ce cifră de afaceri are SCHUSTER ECOSAL SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 7.291.270 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 565.265 lei.
SCHUSTER ECOSAL SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SCHUSTER ECOSAL SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are SCHUSTER ECOSAL SRL?
38 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SCHUSTER ECOSAL SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 6.646.403 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SCHUSTER ECOSAL SRL?
78 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SCHUSTER ECOSAL SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SCHUSTER ECOSAL SRL?
Activitatea principală este CAEN 3811 — Colectarea deşeurilor nepericuloase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .