TRANSPORT PUBLIC SA

Activă

4931 Transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători

TRANSPORT PUBLIC SA (CUI 10158084) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Mun. Bacău, BACĂU, înregistrată la 4 februarie 1998, cu activitatea principală „transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători” (CAEN 4931).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 24.081.544 lei, profit net de 361.528 lei, datorii de 7.967.696 lei, capitaluri proprii de 23.814.157 lei, 124 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 74 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

74

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

74 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.76 x
Profitabilitate
1.5%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

24.081.544lei

Venituri totale

24.523.622lei

Rezultat net

361.528lei

Datorii

7.967.696lei

Capitaluri proprii

23.814.157lei

Capital de lucru

-1.913.584lei

Salariați

124

Cifră de afaceri pe salariat

194.206lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1998000079041
Data înregistrării
4 februarie 1998

Activitate și sediu

Activitate principală
4931 — Transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători
Sediu social
JUD. BACĂU, MUN. BACĂU, STR. CHIMIEI, NR.12

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+6,6%
Profitul, față de anul trecut
-98%
Creștere anuală compusă
+2,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

74clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate75.21%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate0.76 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate1.5%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare25.16%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință6.59%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA74200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate25.610.660lei
I2Active circulante6.054.112lei
I3Stocuri485.080lei
I4Creanțe2.072.991lei
I5Casa și conturi la bănci3.496.041lei
I6Cheltuieli în avans117.081lei

Pasiv

I7Datorii7.967.696lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri23.814.157lei
I11Capital subscris vărsat17.815.060lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă24.081.544lei
I14Venituri totale24.523.622lei
I15Cheltuieli totale24.085.750lei
I16Profit brut437.872lei
I18Profit net361.528lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați124

Indicatori · 2025

Marjă netă1,5%
Marjă brută1,82%
Rentabilitatea capitalurilor1,52%
Rentabilitatea activelor1,14%
Grad de îndatorare25,16%
Lichiditate curentă0,76
Cifră de afaceri pe salariat194.206lei
Fond de rulment-1.913.584lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
6,59%
Creștere anuală compusă
2,1%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic

Cele mai nou înregistrate în județul Bacău

Întrebări despre TRANSPORT PUBLIC SA

Ce cifră de afaceri are TRANSPORT PUBLIC SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 24.081.544 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 361.528 lei.
TRANSPORT PUBLIC SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus TRANSPORT PUBLIC SA?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are TRANSPORT PUBLIC SA?
124 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are TRANSPORT PUBLIC SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 7.967.696 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are TRANSPORT PUBLIC SA?
74 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
TRANSPORT PUBLIC SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are TRANSPORT PUBLIC SA?
Activitatea principală este CAEN 4931 — Transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .