TRANSPORT PUBLIC SA

Activă

4931 Transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători

TRANSPORT PUBLIC SA (CUI 10099760) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Mun. Focşani, VRANCEA, înregistrată la 19 ianuarie 1998, cu activitatea principală „transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători” (CAEN 4931).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 25.398.409 lei, profit net de 2.454.614 lei, datorii de 3.248.843 lei, capitaluri proprii de 8.714.039 lei, 149 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 95 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

95

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

95 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

25.398.409lei

Venituri totale

25.723.805lei

Rezultat net

2.454.614lei

Datorii

3.248.843lei

Capitaluri proprii

8.714.039lei

Capital de lucru

10.913.406lei

Salariați

149

Cifră de afaceri pe salariat

170.459lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J39/1/1998
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J1998000001394
Data înregistrării
19 ianuarie 1998

Activitate și sediu

Activitate principală
4931 — Transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători
Sediu social
JUD. VRANCEA, MUN. FOCŞANI, STR. MĂRĂŞEŞTI, NR.72

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+7,4%
Profitul, față de anul trecut
+98,9%
Creștere anuală compusă
+8,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

95clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate50.22%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate4.36 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate9.66%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare18.72%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință7.38%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA95200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.188.635lei
I2Active circulante14.162.249lei
I3Stocuri946.599lei
I4Creanțe1.647.930lei
I5Casa și conturi la bănci9.422.473lei
I6Cheltuieli în avans162.314lei

Pasiv

I7Datorii3.248.843lei
I8Venituri în avans5.550.316lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri8.714.039lei
I11Capital subscris vărsat3.314.340lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă25.398.409lei
I14Venituri totale25.723.805lei
I15Cheltuieli totale22.994.466lei
I16Profit brut2.729.339lei
I18Profit net2.454.614lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați149

Indicatori · 2025

Marjă netă9,66%
Marjă brută10,75%
Rentabilitatea capitalurilor28,17%
Rentabilitatea activelor14,15%
Grad de îndatorare18,72%
Lichiditate curentă4,36
Cifră de afaceri pe salariat170.459lei
Fond de rulment10.913.406lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
7,38%
Creștere anuală compusă
8,76%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic

Cele mai nou înregistrate în județul Vrancea

Întrebări despre TRANSPORT PUBLIC SA

Ce cifră de afaceri are TRANSPORT PUBLIC SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 25.398.409 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.454.614 lei.
TRANSPORT PUBLIC SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus TRANSPORT PUBLIC SA?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are TRANSPORT PUBLIC SA?
149 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are TRANSPORT PUBLIC SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 3.248.843 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are TRANSPORT PUBLIC SA?
95 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
TRANSPORT PUBLIC SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are TRANSPORT PUBLIC SA?
Activitatea principală este CAEN 4931 — Transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .