PROGRESS CONSULTING SA

Activă

9630 Activități de pompe funebre și similare

PROGRESS CONSULTING SA (CUI 10093155) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Mun. Constanţa, CONSTANŢA, înregistrată la 14 ianuarie 1998, cu activitatea principală „activități de pompe funebre și similare” (CAEN 9630).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 26.493.589 lei, profit net de 5.177.051 lei, datorii de 69.741.318 lei, capitaluri proprii de 30.947.790 lei, 113 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 71 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

71

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

71 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.24 x
Îndatorare
69.15%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

26.493.589lei

Venituri totale

35.914.054lei

Rezultat net

5.177.051lei

Datorii

69.741.318lei

Capitaluri proprii

30.947.790lei

Capital de lucru

-53.011.489lei

Salariați

113

Cifră de afaceri pe salariat

234.457lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1997002566133
Data înregistrării
14 ianuarie 1998

Activitate și sediu

Activitate principală
9630 — Activități de pompe funebre și similare
Sediu social
JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, STR. BABA NOVAC, NR.194

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+28,3%
Profitul, față de anul trecut
-16%
Creștere anuală compusă
+5,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

71clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate30.69%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.24 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate19.54%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare69.15%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință28.29%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA71200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate84.124.722lei
I2Active circulante16.729.829lei
I3Stocuri14.270.219lei
I4Creanțe1.890.265lei
I5Casa și conturi la bănci569.345lei
I6Cheltuieli în avans91.618lei

Pasiv

I7Datorii69.741.318lei
I8Venituri în avans257.061lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri30.947.790lei
I11Capital subscris vărsat15.000.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă26.493.589lei
I14Venituri totale35.914.054lei
I15Cheltuieli totale30.356.908lei
I16Profit brut5.557.146lei
I18Profit net5.177.051lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați113

Indicatori · 2025

Marjă netă19,54%
Marjă brută20,98%
Rentabilitatea capitalurilor16,73%
Rentabilitatea activelor5,13%
Grad de îndatorare69,15%
Lichiditate curentă0,24
Cifră de afaceri pe salariat234.457lei
Fond de rulment-53.011.489lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
28,29%
Creștere anuală compusă
5,25%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea T · Activități ale gospodăriilor private

9630 Activități de pompe funebre și similare

Cele mai nou înregistrate în județul Constanța

Întrebări despre PROGRESS CONSULTING SA

Ce cifră de afaceri are PROGRESS CONSULTING SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 26.493.589 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 5.177.051 lei.
PROGRESS CONSULTING SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PROGRESS CONSULTING SA?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are PROGRESS CONSULTING SA?
113 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PROGRESS CONSULTING SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 69.741.318 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PROGRESS CONSULTING SA?
71 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PROGRESS CONSULTING SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PROGRESS CONSULTING SA?
Activitatea principală este CAEN 9630 — Activități de pompe funebre și similare.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .