ANCHOR GRUP SA

Activă

6832 Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract

ANCHOR GRUP SA (CUI 10021221) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Sector 6 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 11 decembrie 1997, cu activitatea principală „administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract” (CAEN 6832).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 92.421.964 lei, profit net de 19.052.294 lei, datorii de 12.655.959 lei, capitaluri proprii de 268.393.652 lei, 116 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 98 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

98

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

98 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

92.421.964lei

Venituri totale

107.107.944lei

Rezultat net

19.052.294lei

Datorii

12.655.959lei

Capitaluri proprii

268.393.652lei

Capital de lucru

31.928.234lei

Salariați

116

Cifră de afaceri pe salariat

796.741lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1997010051401
Data înregistrării
11 decembrie 1997

Activitate și sediu

Activitate principală
6832 — Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, BLD. TIMIŞOARA, NR.26Z, CLADIREA DE BIROURI ANCHOR PLAZA, BL.ANC.PLAZA, ET.10, AP.10B+C

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+5,9%
Profitul, față de anul trecut
+39,1%
Creștere anuală compusă
-2,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

98clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate96.06%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate3.52 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate20.61%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare4.53%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință5.85%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA98200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate234.829.613lei
I2Active circulante44.584.193lei
I3Stocuri774.689lei
I4Creanțe42.880.824lei
I5Casa și conturi la bănci928.680lei
I6Cheltuieli în avans1.635.805lei

Pasiv

I7Datorii12.655.959lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri268.393.652lei
I11Capital subscris vărsat1.697.796lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă92.421.964lei
I14Venituri totale107.107.944lei
I15Cheltuieli totale85.260.758lei
I16Profit brut21.847.186lei
I18Profit net19.052.294lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați116

Indicatori · 2025

Marjă netă20,61%
Marjă brută23,64%
Rentabilitatea capitalurilor7,1%
Rentabilitatea activelor6,82%
Grad de îndatorare4,53%
Lichiditate curentă3,52
Cifră de afaceri pe salariat796.741lei
Fond de rulment31.928.234lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
5,85%
Creștere anuală compusă
-2,1%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea L · Tranzacții imobiliare

6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre ANCHOR GRUP SA

Ce cifră de afaceri are ANCHOR GRUP SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 92.421.964 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 19.052.294 lei.
ANCHOR GRUP SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ANCHOR GRUP SA?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are ANCHOR GRUP SA?
116 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ANCHOR GRUP SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 12.655.959 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ANCHOR GRUP SA?
98 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ANCHOR GRUP SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ANCHOR GRUP SA?
Activitatea principală este CAEN 6832 — Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .