ROUTIER EUROPEAN TRANSPORT S.A.

Activă

4941 Transporturi rutiere de mărfuri

ROUTIER EUROPEAN TRANSPORT S.A. (CUI 10012185) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Sat Luna de Sus Com. Floreşti, CLUJ, înregistrată la 9 decembrie 1997, cu activitatea principală „transporturi rutiere de mărfuri” (CAEN 4941).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 442.694.196 lei, profit net de 6.965.032 lei, datorii de 243.576.442 lei, capitaluri proprii de 21.336.551 lei, 418 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 36 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

36

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

36 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.43 x
Îndatorare
92.48%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

442.694.196lei

Venituri totale

452.932.289lei

Rezultat net

6.965.032lei

Datorii

243.576.442lei

Capitaluri proprii

21.336.551lei

Capital de lucru

-139.900.208lei

Salariați

418

Cifră de afaceri pe salariat

1.059.077lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2002000472124
Data înregistrării
9 decembrie 1997

Activitate și sediu

Activitate principală
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Sediu social
JUD. CLUJ, SAT LUNA DE SUS COM. FLOREŞTI, LUNA DE SUS, NR.312A

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+5%
Profitul, față de anul trecut
+17,4%
Creștere anuală compusă
+30,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

36clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate8.1%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.43 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate1.57%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare92.48%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință4.96%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA36200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate159.695.411lei
I2Active circulante103.676.234lei
I3Stocuri5.962.071lei
I4Creanțe93.660.684lei
I5Casa și conturi la bănci4.053.479lei
I6Cheltuieli în avans1.601.896lei

Pasiv

I7Datorii243.576.442lei
I8Venituri în avans60.548lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri21.336.551lei
I11Capital subscris vărsat4.145.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă442.694.196lei
I14Venituri totale452.932.289lei
I15Cheltuieli totale443.723.098lei
I16Profit brut9.209.191lei
I18Profit net6.965.032lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați418

Indicatori · 2025

Marjă netă1,57%
Marjă brută2,08%
Rentabilitatea capitalurilor32,64%
Rentabilitatea activelor2,64%
Grad de îndatorare92,48%
Lichiditate curentă0,43
Cifră de afaceri pe salariat1,06 mil.lei
Fond de rulment-139.900.208lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
4,96%
Creștere anuală compusă
30,1%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4941 Transporturi rutiere de mărfuri

Cele mai nou înregistrate în județul Cluj

Întrebări despre ROUTIER EUROPEAN TRANSPORT S.A.

Ce cifră de afaceri are ROUTIER EUROPEAN TRANSPORT S.A.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 442.694.196 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 6.965.032 lei.
ROUTIER EUROPEAN TRANSPORT S.A. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ROUTIER EUROPEAN TRANSPORT S.A.?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are ROUTIER EUROPEAN TRANSPORT S.A.?
418 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ROUTIER EUROPEAN TRANSPORT S.A.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 243.576.442 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ROUTIER EUROPEAN TRANSPORT S.A.?
36 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ROUTIER EUROPEAN TRANSPORT S.A. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ROUTIER EUROPEAN TRANSPORT S.A.?
Activitatea principală este CAEN 4941 — Transporturi rutiere de mărfuri.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .